Náročného 24,5 km dlouhého závodu s převýšením 600 m se zúčastnilo 109 běžců, z toho 89 mužů a 20 žen. Všichni ve zdraví doběhli, nebylo hlášeno žádné zranění ani evidován jakýkoliv protest. Bylo k vidění spoustu skvělých výkonů, zejména suverénního vítěze Josefa Procházku (ASK Děčín) 1:41,42 hod i druhého Dušana Podroužka (AC Slovan Liberec) 1:42,05. Třetí doběhl s odstupem Pavel Štryncl (Salomon-Suunto) 1:45,54, na velmi dobrém čtvrtém místě doběhl nejlepší z kategorie 50-59 let Jaroslav Chramosta (Jaboja team) 1:48,36, pátý byl Ladislav Vojtěchovský (Vitasport.cz) 1:49,07, šestý doběhl Martin Gabla z Děčína 1:49,38, sedmé místo obsadil Miloslav Petrášek (TJ Rumburk) 1:49,55, osmé místo vybojoval další děčínský atlet Jan Handlíř 1:51,21, devátý Otakar Kohl z Ústí nad Labem 1:51,26 a desítku doplnil Petr Herejt z Plzně 1:51,38.

Jedenácté místo zlepšeným výkonem obsadil celkový vítěz 19. ročníku Děčínského běžeckého poháru Pavel Frydrych (ASK Děčín) 1:51,43 (514 bodů z devíti závodů). Dotahující Lukáš Bureš, kterému stačilo získat 46 bodů (tedy 13. místo) tentokrát nestačil, doběhl až patnáctý, skončil v hodnocení poháru druhý (510/7) se ztrátou pouhých čtyř bodů. O třetím místu bylo rozhodnuto již před posledním závodem, získal ho Lukáš Eliáš z BK Běkodo Teplice 438/8.

V dalších kategoriích závodu zvítězili: mezi ženami do 39 let Anna Žabová celkově 38. (Veslaři Děčín) 2:08,00, v ženách nad 40 let celkově 70. Jana Šindlerová (I think beer) 2:21,21, dorostenci 16-17 let Jakub Bílý (celkově 80.) z Ústí nad Labem 2:26,26, muže nad 60 let vyhrál nejstarší účastník závodu, Jan Dolejš (TJ sokol Unhošť), celkově 90. 2:38,31.