Děčínský běžecký pohár

mile 2017Výsledky tradiční Děčínské míle, 3.závodu 20.ročníku Děčínského běžeckého poháru jsou KE STAŽENÍ ZDE.

Fotografie ze závodu na:

a

Výsledky ke stažení ZDE.

Průběžné pořadí Děčínského běžeckého poháru po 2. závodu naleznete ZDE.

První letošní závod Děčínského běžeckého poháru se poběží v sobotu 18. února odpoledne. Propozice

Po konečných deseti závodech vedení udržel Pavel Frydrych (ASK Děčín), 514 bodů s účastí v devíti závodech (započítávalo se nejlepších sedm výsledků), druhý skončil Lukáš Bureš (Kolokrám Svijany) 510 bodů/7 závodů, třetí byl Lukáš Eliáš (BK Běkodo Teplice) 438 bodů/8 závodů.

Čtvrté místo a vítězství v kategorii 40-49 let získal Vladimír Slezák (Povrly) 375/7, pátý byl vítěz kategorie 50-59 let Vladimír Růžička (Ústí nad Labem) 333/6, šestý byl Josef Novotný (ASK Děčín) 307/6, sedmé místo obsadil Milan Šafařík (CAO Děčín) 293/7, na osmém skončil Jan Handlíř (ASK Děčín) 272/4, na devátém Marek Peterka (Triáde Děčín) 267/6 a desítku uzavřel Josef Prchlík (Slavoj Terezín) 263/8.

Nejlepší mezi dorostenci byl Josef Vlk mladší, celkově 19. (na dráze ASK Děčín, v terénu Kajak Děčín) 183/3, nejlepší ženou nad 40 let byla Renata Prokopová, celkově 29. (Ludvíkovice) 121/6, vítězkou kategorie do 39 let se stala Dagmar Musilová, celkově 30. (Jílové), 120/6, mezi muži nad 60 let si nejlépe vedl Jiří Holub, celkově 89. (Benešov), 44/3.

Do celkové klasifikace se zapojilo 281 běžců, z toho 221 závodníků a 60 závodnic, nejvěrnějším závodníkem byl Pepa Vlk starší, který absolvoval všech deset závodů, vítěz Pavel Frydrych pak devět. Druhý Lukáš Bureš zvítězil ve čtyřech závodech, ale naprosto se mu nevydařil Běh na Sněžník, až 15. místo a o 4 body celkově prohrál, stačilo mu doběhnout na 13. místě. Kompletní pohárovou výsledkovou listinu si můžete otevřít TADY.

19. pohárový ročník se vydařil, závodníci byli v drtivé většině spokojeni, zveme všechny zájemce na 20. jubilejní ročník, který odstartuje 4. ročníkem Lotharova běhu v sobotu 18. 2. 2017.

Děkujeme za přízeň a těšíme se při dalších startech.

Náročného 24,5 km dlouhého závodu s převýšením 600 m se zúčastnilo 109 běžců, z toho 89 mužů a 20 žen. Všichni ve zdraví doběhli, nebylo hlášeno žádné zranění ani evidován jakýkoliv protest. Bylo k vidění spoustu skvělých výkonů, zejména suverénního vítěze Josefa Procházku (ASK Děčín) 1:41,42 hod i druhého Dušana Podroužka (AC Slovan Liberec) 1:42,05. Třetí doběhl s odstupem Pavel Štryncl (Salomon-Suunto) 1:45,54, na velmi dobrém čtvrtém místě doběhl nejlepší z kategorie 50-59 let Jaroslav Chramosta (Jaboja team) 1:48,36, pátý byl Ladislav Vojtěchovský (Vitasport.cz) 1:49,07, šestý doběhl Martin Gabla z Děčína 1:49,38, sedmé místo obsadil Miloslav Petrášek (TJ Rumburk) 1:49,55, osmé místo vybojoval další děčínský atlet Jan Handlíř 1:51,21, devátý Otakar Kohl z Ústí nad Labem 1:51,26 a desítku doplnil Petr Herejt z Plzně 1:51,38.

Jedenácté místo zlepšeným výkonem obsadil celkový vítěz 19. ročníku Děčínského běžeckého poháru Pavel Frydrych (ASK Děčín) 1:51,43 (514 bodů z devíti závodů). Dotahující Lukáš Bureš, kterému stačilo získat 46 bodů (tedy 13. místo) tentokrát nestačil, doběhl až patnáctý, skončil v hodnocení poháru druhý (510/7) se ztrátou pouhých čtyř bodů. O třetím místu bylo rozhodnuto již před posledním závodem, získal ho Lukáš Eliáš z BK Běkodo Teplice 438/8.

V dalších kategoriích závodu zvítězili: mezi ženami do 39 let Anna Žabová celkově 38. (Veslaři Děčín) 2:08,00, v ženách nad 40 let celkově 70. Jana Šindlerová (I think beer) 2:21,21, dorostenci 16-17 let Jakub Bílý (celkově 80.) z Ústí nad Labem 2:26,26, muže nad 60 let vyhrál nejstarší účastník závodu, Jan Dolejš (TJ sokol Unhošť), celkově 90. 2:38,31.

Kompletní výsledková listina: zde

Fotografie ze závodu ZDE.

decinsky sneznik  V pondělí 26. prosince, na svátek sv. Štěpána, Vás zveme na stadion SK Děčín, kde startuje tradiční extrémní vytrvalostní závod, 42. ročník Vánočního běhu na Sněžník. Start je v 10 hodin, přihlášky možné předem nebo na místě. Parkování, prvních 30 aut v areálu stadionu podle pokynů pořadatele, další na parkovišti u příjezdové cesty ke stadionu nebo v ulici Práce. Podrobnosti o akci v propozicích níže. Těšíme se na všechny borce.

Propozice závodu jsou KE STAŽENÍ ZDE.

labak 2016 Výsledky Běhu Labským údolím naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Průběžné výsledky Děčínského běžeckého poháru po 8. závodě KE STAŽENÍ ZDE.

Fotografie ke zhlédnutí ZDE.

Výsledky 51. ročníku Běhu do vrchu na Pastýřskou stěnu a průběžné výsledky Poháru po sedmi závodech.

Potřetí zvítězil Lukáš Bureš Kolokrám Svijany 4,24,4min (vítěz A) a má nakročeno k celkovému pohárovému vítězství, druhé místo obsadil mladý kajakář/atlet Hynek Háza 4:36,1 (vítěz F, dorostenci) a třetí naopak veterán Mirek Neumann 4:37,0 (vítěz B muži 40-49), čtvrtý byl zlepšivší se Pavel Kolorenč 4:39,9 (oba ASK Děčín), pátý další děčínský kajakář Miloš Macek 4:51,4 a šestý Lukáš Eliáš 4:52,5 BK Běkodo Teplice. Tradičně velmi dobře běžel celkově 10. vítěz kategorie C muži 50-59, Vladimír Růžička z Ústí nad Labem 5:02,2, mezi ženami byly nejlepší v kategorii E do 39 let Dagmar Musilová z Jílového 6:14,3, (celkově 19.) nad 40let v kategorii Z, Renata Prokopová z Ludvíkovic 6:55,5 (celkově 23.), velmi dobře běžela v kategorii starších žákyň (mimo DBP) Adéla Házová Kajak Děčín 5:46,3. Pozoruhodné jsou výsledky veteránů nad 60 let (i nad 70) Jana Berounského ročník 39 (Liga 100 Česká Lípa) 9:43,1, a zakladatele závodu Bernarda Müllera ročník 42 (ASK Děčín), který běžel tento závod již po 49té s časem 10.28,7.
Závod se opět vydařil, na 830m trať vystartovalo 40 závodníků ve dvou bězích, z toho 31 do poháru a 9 žáků a žákyň, na velice náročnou dětskou trať 340m vyběhlo 28 dětí, z toho i dva pětiletí. Celkově nejlepší byl dvanáctiletý Jiří Rathouský 1.58min (SK APD), výborný výkon předvedl devítiletý Marek Peterka (Triáde Děčín) 2:07. Mezi děvčaty nejlepší a 4. celkově doběhla třináctiletá Viola Šafaříková (SK APD) 2:09min.

Kompletní výsledky ke stažení ZDE.

Průběžné pořadí Děčínského běžeckého poháru po 7. závodě ke stažení ZDE.

Příští závod startuje v Dolním Žlebu 5. listopadu ve 12 hodin, 43. ročník Běhu Labským údolím.