Více než devadesátka běžců a běžkyň přišla na běžeckou novinku děčínských běžců. Stoupající zájem o běhání potvrdil i 1 ročník Lotharova běhu, závodu v členitém terénu o délce 10,6km. 95 běžců včetně 20 žen se sešlo v restauraci Golem, kde byla prezentace a šatny, aby se pustilo do kopců kolem Klobouku a Lotharova vrchu. Počasí mimořádně přálo, na zimní období a teplotu kolem 8°C nebylo ani tolik bláta a ti kdo přišli, odcházeli většinou spokojeni. Laťka byla nastavena velmi vysoko.

Zvítězil Michal Glier z Doubravníku v čase 42:08min. před někdejším vítězem Děčínského běžeckého poháru Miroslavem Daňkem z Chotyně, čas 43:03. Třetí místo obsadil Tomáš Fliedr z F-Bike klubu Sádek (43:31min), všichni kategorie A, mužů do 39 let. Čtvrtý byl Vladimír Vacarda z AC Slovanu Liberec, vítěz kategorie C, mužů 50-59 let (44:15). Pátý byl první děčíňák Jan Pacina z KL sportu (44:17). Pro šesté místo si doběhl Jan Sedláček z SK Svěrák (44:27), sedmý byl Jirka Vlček ASK Děčín, vítěz kategorie B, mužů 40-49 let (44:49), osmý skončil Pavel Vodička z BK Varnsdorf, devátý jablonecký Luboš Sádovský a desítku uzavřel další závodník ASK Děčín Josef Novotný (46:11). Dorosteneckou kategorii F vyhrál Kryštof Korejs z USK VŠEM Ústí nad Labem (47:40 celkově 20.) Mezi muži nad 60let, v kategorii D byl nejlepší Oldřich Slaměný z AC Česká Lípa (51:23, celkově 35.). V solidní konkurenci si mezi mladšími ženami do 39 let, v kategorii E1 vybojovala prvenství Saša Vaňková z Děčína (54:24, celkově 47.) a v kategorii žen nad 40let E2 zvítězila Claudia Beckert ze Sebnitz (54:13, celkově 45.).

Nejstarším účastníkem byl domácí Bernard Müller nar. 1942 (88:20) a nejmladším Jakub Hercík z USK VŠEM, nar. 2000 (50:57), potěšila šestičlenná výprava závodníků z Německa. S omluvou doplňuji do výsledků Jana Kotvu 1984 HC Telnice, který nám pomáhal s rozvozem obsluh na kontroly a jehož číslo 73 jsme neměli zaregistrováno, ale čas v cíli byl změřen. Skončil na 43. místě (21/A) v čase 54:02min. Bohužel musím provést ještě jednu korekci, jedná se o Vojtu Plačka, který doběhl na 15. místě (10/A) v čase 46:45min. Oba pomáhali se značením tratě a zaváděním směrníků. Ne zcela dostatečně byli identifikovatelní pro rozhodčí, nicméně oba závod regulérně proběhli. Všichni ostatní za nimi se o dvě místa posouvají, i jim se tímto omlouváme. výsledky zde foto ze závodu na http://verda1973.rajce.idnes.cz/Lotharuv_beh_Decin_15.2.2014 přikládám další odkaz na foto http://www.flickr.com/photos/117842564@N05/sets/ a ještě další fotky http://kacasvilka.rajce.idnes.cz/Lotharuv_beh_2014/